Профілактика дитячого травматизму та інфекційних захворювань

Що потрібно робити у надзвичайній ситуації

ПАМ'ЯТКА ЗДОРОВ'Я І БЕЗПЕКИ

учню Харківської спеціалізованої школи №170 на канікули

Дорогий друже! Цією інформацією потрібно користуватися постійно і, звичайно, виконувати.

Правила дорожнього руху

• Пішоходи повинні ходити тільки тротуаром, якщо його немає, то – по краю проїзної дороги назустріч руху транспорту.
  • Пішоходи переходять дорогу тільки на пішохідному переході і лише кроком, спочатку подивившись ліворуч, а потім праворуч. Якщо не встиг перейти дорогу – зупинись на її середині, коли світлофор покаже зелене світло – закінчуй перехід.
  • На регульованих залізничних переїздах при переході необхідно керуватися положенням шлагбауму (відкритий, закритий).
  • Не можна вибігати на проїзну частину дороги та заважати руху транспорту.
  • Їздити дорогою на мопеді дозволяється з 16 років, а на велосипеді – з 14 років.
  • Пасажири громадського транспорту мають виконувати правила дорожнього руху.

Вибухонебезпечні предмети

• До виявлених вибухонебезпечних предметів не можна торкатися, перекладати, розряджати, вдаряти, зберігати, здавати в металобрухт, брати руки.
  • Виявивши вибухонебезпечні предмети, необхідно терміново повідомити міліцію.

Електробезпека

Поняття про джерела струму, їх небезпечність для життя та здоров'я людини. (презентація до бесіди)

• Забороняється користування несправними електроприладами (зовнішня ознака – специфічний запах), торкатися мокрими руками, залишати їх увімкненими без нагляду.
  • Потрібно дотримуватися порядку включення електроприводів у мережу: спочатку підключити шнур до приладу, а потім – шнур до мережі. Відключати – у зворотному порядку.
  • Забороняється вмикати в одну розетку одночасно кілька приладів.
  • При увімкненні приладів забороняється витягувати вилки за шнур.

Пожежна безпека

• Грати з будь-якими предметами, які можуть викликати загоряння, дуже небезпечно;

• Звичайну пожежу можна гасити водою, піском, землею та іншими сипучими матеріалами. Для цих цілей підійдуть земля з квіткового горщика, порошкоподібний засіб. Крім того, на вогонь можна накинути щільну тканину і притиснути краю до поверхні – для цього підійде ковдра, пальто, щільне покривало.

• головне – вийти з охопленої вогнем кімнати або будинку;

• якщо самостійно зателефонувати в службу порятунку не можна – потрібно покликати дорослих на допомогу. Для цього можна використовувати сусідів або перехожих;

• дим набагато небезпечніше, ніж відкритий вогонь. Під час пожежі потрібно дихати через мокру ганчірку і рухатися до виходу поповзом-внизу диму менше;

• головне правило під час пожежі – зберігати спокій і чекати приїзду рятувальників.

Безпека користування природним газом

• Перед використанням газових приладів необхідно провітрити приміщення.
  • Не можна сушити одяг над газовою плитою, що горить.
  • Не можна спати у приміщенні, де знаходиться газова плита.
  • Не можна самостійно ремонтувати, встановлювати газові прилади.
  • Не можна використовувати газові плити для обігріву приміщення. Це може призвести до отруєння чадним газом.
  • Перед використанням газових нагрівачів та опалювальних приладів необхідно перевірити наявність тяги у димарі та вентиляційному каналі.

• Безпека на воді

• У негоду (гроза, шторм, дощ) купатися заборонено.

• На воді не бешкетують – це може бути небезпечним.
  • Дітям старше 10 років можна купатися за температури води вище 19 градусів.
  • Купатися слід у добре знайомих місцях та у присутності дорослих.
  • Не можна засмічувати воду та берег скляними та іншими небезпечними предметами.
  • Правила безпечної поведінки на воді та біля води

• Отруєння

• Отрутохімікати дуже небезпечні для здоров'я.
  • Отруєння впливає на роботу серця, дуже часто це призводить до зупинки його діяльності.
  • Вживайте лише свіжі продукти.
  • Дитячий організм чутливий до шкідливого впливу куріння, алкоголю, токсичних речовин, наркотиків, тому ніколи цього не вживайте, це дуже впливає на розвиток вашої нервової системи.
  • Не вживайте в їжу незнайомі гриби, не збирайте старі та червиві гриби, не куштуйте сирі гриби на смак. Не купуйте гриби у незнайомих людей.
  • Запобігання отруєння грибами

Культура поведінки

• Завжди будь культурною людиною, поважай старших, нікому не грубі, поступайся місцем старшим у громадському транспорті. Дотримуйся правил поведінки в громадських місцях.
  • Вмій відстоювати свою позицію, відмовлятися від небажаних пропозицій спокійно та аргументовано.
  • Адекватно реагуй на критику, умій слухати та чітко висловлювати свої думки.
  • Конфлікти вирішують з допомогою конструктивних переговорів.
  • Учні школи не повинні бути поза домом: після 20.00 (1-4 кл.), після 21.00 (5-8 кл.), після 22.00 (9-11 кл.)

Принципи безпечної життєдіяльності

Насамперед потрібно вміти:

• Передбачити надзвичайну ситуацію, тобто розпізнати ознаки небезпеки та можливі її наслідки для здоров'я та життя людини.
  • Не допустити (уникнути) надзвичайної ситуації – знати причини чи умови її виникнення та діяти так, щоб не потрапити до неї.

Швидко діяти – захистити себе та оточуючих людей, надати першу допомогу постраждалим, діяти чітко, не піддаватися паніці, володіти собою, боротися до перемоги.

Бесіди, поради, рекомендації щодо правил поведінки в умовах воєнного стану

Правила дорожнього руху

Правила пожежної безпеки

Запобігання отруєння грибами